חמישי, 15 בפברואר 2018

המדריך לרכישת ציוד לקוסמטיקאית

פיתחת מכון קוסמטיקה יכול להיות חלומה של כל אישה ולא מדובר רק על הגשמה של חזון עצמי שיכול להיות וער עוד מתקופת הילדות אלא גם עסק רווחי ביותר. עם זאת, השלבים לפתיחת המכון אינם פשוטים ובעיקר לא שלב רכישת הציוד. עלות יקרה, מגוון רחב של מכשירים שפועלים בצורה שונה ודגמים שונים לאותו המכשיר יכולים לסבך מאוד את התהליך, ולכן מונח לפניכם מדריך שיסביר כיצד רוכשים את הציוד ומה חשוב לדעת.

הציוד שמאפשר לעבוד במקצועיות

יש לא מעט דברים שדרושים כדי לעבוד בתור קוסמטיקאית בין אם מדובר על עבודה בבית או במכון, עיסוק בתחום כעבודה נוספת או עיסוק מלא כעבודה ראשית, אך בראש ובראשונה בחירת הציוד הכי החשובה ביותר. ציוד לקוסמטיקאיות יכול לעלות עשרות אלפי שקלים ואפילו בקניית ציוד לעבודה בבית ניתן למצוא את עצמכם בהוצאות של כמה אלפים טובים. בסופו של דבר הרכישה הזו חייבת להתבצע בצורה מדויקת ונבונה ותמיד חשוב לזכור שכל עבודת הקוסמטיקאית נעשית בזכות הציוד שלה ולכן אסור לזלזל בו. אז איך בוחרים אותו נכון?

אלו פעולות תצטרכו לבצע?

ציוד לקוסמטיקאיות הוא שם כולל למגוון רחב של מכשירים ואלמנטים וצריך להיות מדויקים בהתאם לעבודת הקוסמטיקאית. אם מדובר על מכון להסרת שיער או מכון לבניית ציפורניים יש צורך בציוד אחר לחלוטין מאשר בטיפולי פנים שונים או הסרת שומן. גם ההתמקצעות של אותה קוסמטיקאית, בין היתר לפי ההכשרה שלה והרצונות שלה לעסוק בתחום אחד ספציפי או עיקרי, משפיעים מאוד על בחירת הציוד. אחרי שהוגדרה העבודה של הקוסמטיקאית, לבדה בצוות, צריך לחלק את הציוד לפי ציוד חובה וציוד רשות. יש מכשירים ומכונות הכרחיים אך יש עוד אביזרים שיכולים להיות לעזר בלבד.

הכל מתחיל ונגמר בתקציב

עוד לפני שבוחנים את סקר השוק בצורה מעמיקה צריך להבין את התקציב. בין אם מדובר בפתיחת מכון ובין אם מדובר על עבודה בבית, לכל אחד יש תקציב שהוא מסוגל להשקיע. הגעה לשלב בחינת הציוד בלי הגבלות תקציביות יכולה להיות משימה הרבה יותר קשה והרבה פחות חכמה, ולכן חשוב לסקור מעט את התחום מתשאול מכרים או קולגות בתחום, קריאה מעמיקה באינטרנט על כל התהליכים הנוספים לעבודה ואז יהיה ניתן להבין כמה כסף צריך להשקיע בכלל בכל התחום, ומכאן נוציא נגזרת לסכום שמתוקצב עבור הציוד. כמו כן, יש מכשירים שייקחו את רוב תקציב הציוד.

אלו טכנולוגיות קיימות?

לכל פעולה שתרצו לבצע, בין אם הסרת שומנים, הסרת שיער או כל פעולה נפוצה אחרת, יש מגוון רחב של טכנולוגיות. ישנם מכשירים  לייזר להסרת שיער, מכשירים מכניים או שעווה שיכולה להיות הרבה יותר זולה ובסיסית, וכולם פונים לאותו קהל. גם בתחום הצרת ההיקפים  יש מכשירי לייזר, מכשירים להסרת שומן בקור, מכשירי RF  ועוד. רק אחרי היכרות עם כל הטכנולוגיות וכל היתרונות והחסרונות יהיה ניתן לגבש תמונה נכונה יותר לגבי המכשיר הרלוונטי, כאשר יש מכשירים שאמנם יהיו זולים יותר אך הלקוחות שלכם ידירו רגליהם משימוש בהם.

מחשבה לטווח הארוך

אחרי שהבנתם אלו מכשירים אתם חייבים ואלו תוכלו לקנות רק בהתאם להצלחת העסק, ואחרי שהבנתם אלו טכנולוגיות קיימות ואלו מהן ימשכו את הלקוחות אליכם, חייבים לזכור הציוד לקוסמטיקאיות יהיה משומש בהיקפים גדולים ותמיד עדיף לקנות מכשירים איכותיים ועמידים לטווח הארוך. תמיד מומלץ לקנות מכשירים מיצרן מוכר שמספק ציוד אמין וכך ליהנות מפעולה איכותית בלי צורך להחליף או לתחזק בעלויות יקרות.