שלישי, 6 במרץ 2018

יתרונות מוצרי קוסמטיקה טבעיים

מוצרי קוסמטיקה הם החברים הטובים ביותר שלנו. מהרגע בו אנו פוקחים את העיניים ועד לרגע בו אנו הולכים לישון – אנו מורחים משחות שונות, תכשירים קוסמטיים מגוונים, איפור, בישום ועוד, כיד הדמיון הטובה ובהתאם לצורך. עם חלוף השנים, הבינו יותר ויותר אנשים כי השימוש במוצרי קוסמטיקה שאינם טבעיים עלולים, לטווח הארוך, לפגוע בעור – זאת בשל העובדה שמדובר בחומרים כימיים מסויימים מסוכנים, הרחוקים מרחק שנות אור מהטבע. כך החלה המהפכה הטבעית, שסחפה אחריה אינספור אנשים שמבינים את הצורך בשימוש בחומרים טבעיים. מהם היתרונות של מוצרי קוסמטיקה טבעיים ומדוע כדאי לכם לעבור לשימוש בהם?

מוצרי קוסמטיקה טבעיים – יתרונות רבים

1. צמצום החשיפה לכימיקלים

כשאנו משתמשים בכימיקלים המצויים בתכשירים הקוסמטיים השונים, אנו חושפים את עורנו לכימיקלים רעים. הגוף שלנו מסוגל לספוג עד 60% בלבד מהכימיקלים הללו, יותר מכך יוביל להצטברות שלילית של כימיקלים בגוף, שיגרום לתופעות לוואי ובעיות בריאותיות. בשימוש בתכשירים קוסמטיים טבעיים או אורגניים, אנו למעשה מונעים כניסה של הכימיקלים הללו לגוף ומקבלים רק את כל הטוב הטמון בטבע. למעשה, אנו נהנים מאפקט זהה (ואף משמעותי יותר) של הטבה לעור הגוף והפנים, אך חוסכים באופן מוחלט את החשיפה לכימיקלים מסוכנים. חשוב לשים לב להשתמש במוצרים נטולי כימקלים מסוכנים גם כאשר מבצעים בניית ציפורניים, תחום אשר נשים רבות לא מודעות לחומרים שמשתמשים בהם.

2. ללא תופעות לוואי בעור

שימו לב כמה אזהרות מופיעות על כל תכשיר קוסמטי שאינו טבעי המצוי ברשותכם, או במדפי הסופר השונים. אזהרות כגון: "יש לנסות באיזור נסתר לפני השימוש", "לא להשתמש אם ידועה רגישות לאחד ממרכיבי התכשיר" ועוד הם רק חלק מהאזהרות שאנו חשופים אליהם בשל השימוש בתכשירים קוסמטיים כימיים. התוצאה, בפועל, היא שנשים וגברים רבים סובלים מתופעות לוואי לאחר שימוש בתכשירים הללו – בעיקר מוצרים לפנים (האיבר הרגיש ביותר). לעיתים תופעות הלוואי נגרמות בשל חשיפה ממושכת לאותו התכשיר ולעיתים, פשוט כי מדובר בתכשירים שאינם בריאים לעור. בשימוש בחומרים טבעיים אתם לא נחשפים לחומרים מסוכנים כלל ולא סובלים מתופעות לוואי באופן מוחלט.

3. בטוח יותר – וגם יעיל יותר!

חידושי הקוסמטיקה הרפואית, אם להודות על האמת, הם לא חדשים כלל ועיקר. עוד בתקופות קדומות בהיסטוריה הפיקו גברים ונשים את המיטב מהטבע והשתמשו בחומרים טבעיים המופקים מצמחים שונים לעור גוף מושלם. את מה שהבינו אז – מבינים גם היום. מוצרי הקוסמטיקה הטבעית יעילים יותר מכאלו המכילים כימיקלים. השימוש בחומרים הקיימים בטבע מאות שנים ומגיעים אלינו בתוצרתם המקורית, ללא ספק, הוכחה כיעילה יותר מאשר חומרים סינטטיים שיצרו בני האדם. למשל, בכל הקשור להענקת לחות וברק לשיער, שמן ארגן (המקור הטבעי) הוכח כיעיל הרבה יותר מכל תכשיר קוסמטי המתיימר להעניק את אותה התוצאה – טבעי, בטוח לשימוש ויעיל הרבה יותר.

חסכו מגופכם את החשיפה לכימיקלים שליליים שעלולים להשפיע, בטווח הארוך, על עור גופכם. בואו לגלות את כל מה שטוב בטבע!