שני, 26 בפברואר 2018

קוסמטיקה ואסתטיקה 

ידוע ששיניים לבנות מסמלות בריאות איתנה, טיפוח, סטטוס ואיכות חיים. כל אחד רוצה שיהיה לו את החיוך מיליון דולר, ושכל השיניים שלו יהיו ישרות וצחורות. במהלך שנות חיינו יש לשניים נטייה לדהות ולשנות את הצבע שלהן. כמו כן, יש גורמים רבים שמשפיעים על הצבע הטבעי של השן ומכתימים אותה כמו קפה, עישון, תה, תזונה לקויה, אלכוהול ועוד.

בעולם הקוסמטיקה והאסתטיקה דנטלית יש מגוון של שיטות יישור שיניים והלבנת שיניים ושלל של טיפולי אסתטיקה שמיועדים לשיפור המראה והיופי כאשר העיקרי הוא השתלת שיניים מקצועית. כל טיפול אסתטי לשיפור המראה יעניק לנו את התחושה שאנחנו יכלים לחייך ולחשוף שיניים בלי לחשוש, ולהרגיש שלמים ובטוחים במראה שלנו.

אסתטיקה דנטלית ושימור היגיינת שיניים

תחום הקוסמטיקה שכולל בתוכו תחומים רבים כדוגמת בניית ציפורניים ובפרט האסתטיקה הדנטלית לא מתמקד רק בחזות של השיניים אלא גם בבריאות שלהן. ככל שהשיניים יהיו יותר מסודרות וישרות, כך הן יאפשרו לעיסה נכונה ובריאה שתסייע למערכת העיכול, תמגר מחלות חניכיים ועוד. מומלץ אם כן, כבר מגיל ינקות להכניס הרגלי אסתטיקה ושמירה על כל חלל הפה שלנו על מנת שאלה יתלוו אלינו לכל החיים. בגיל הנעורים ייקבע אם יש צורך ביישור שיניים כשזה הגיל למעשה שמתחילים לטפל במצבים של שיניים עקומות, חשוב לטפל בשיניים עקומות ולא נאותות בגיל צעיר על מנת שזה יוסיף לתחושת השלמות של הצעירים ולא חלילה יוריד להם את הביטחון.

חשיבות המראה שלנו

לכולם, ללא יוצא מן הכלל, חשוב המראה, וככל שנקדיש יותר תשומת לב לאסתטיקה שלו, כך הוא יראה נעים לסביבה. חשוב להטמיע בילדים וגם להבין בעצמנו שהמראה שלנו לא מסתפק בהלבנה של כמה חודשים לשיניים, שלעיתים נדרש טיפול מעמיק, ולא רק טיפול קוסמטי, לכל הפה ולאזור השיניים הלא חשופות.  

תהליך של היגיינה ושימור על השיניים מתחילה בהרגלים שרכשנו בצחצוח היום יומי, בשטיפות הפה, בחוט דנטלי, בטיפולי שיננית וביקורים תכופים אצל רופא השיניים. אפשר לראות היום הרבה מבוגרים שמקבלים טיפולים בתחום האסתטיקה דנטלית, ולמרות גילם, ישנן שיטות רבות ליישור שיניים בלי שיפריע לחזות המראה.  

לבחור מומחה לטיפולים אסתטיים

יש חשיבות גדולה בבחירה של רופא שהוא מטפל ביישור שיניים או בניקוי והלבנה של שיניים. רק רופאים שיש להם ותק בתחום, מכירים את שלל הטיפולים השונים, במצבים כאלה ואחרים, יודעים כיצד לטפל בשיניים אצל כל אחד ואחת. ביישור שיניים תזדקקו לאורתודנט מומחה שהוא האדם שיודע לסגור רווחים בשיניים ולטפל במקצועיות ביישור שיניים.  לעיתים נדמה למטופלים שבהלבנה של שיניים הם יגיעו לשיניים טובות ואיתנות אך חשוב לבדוק את מצב החורים, העששת, וכל מצב אחר בשיניים כדי למנוע בעיות חמורות יותר.

כתוספת לשיפור המראה ולחיוך מושלם, רופא מומחה תפקידו לבדוק את המצב של השיניים. לצלם אותן ולטוות תוכנית שיקומית לפה כדי להחזיר אותן למצב חיוני ובריא. בריאות השיניים שלנו והאסתטיקה של השיניים משולבות יחדיו, בריאותן תגרום לאיכות חיים ותעזור להרגשה פנימית טובה.