רביעי, 29 בנובמבר 2017

לא רק בניית ציפורניים – מגוון טיפולים למראה נשי

הידיים שלנו מושכות אליהן תמיד תשומת לב רבה, ובמיוחד זהו המצב כשהציפורניים ארוכות, מטופחות ומרשימות מאוד. במקביל לבניית ציפורניים, ישנן עוד אופציות שמשדרגות את המראה החיצוני שלנו ואיתו גם את הדימוי העצמי ואת איכות החיים.

הקפאת שומן

טיפול אחד לחיזוק הנשיות הוא הקפאת שומן. זהו הליך חדשני, שמבוסס על הגילוי שתאי שומן רגישים במיוחד לטמפרטורות נמוכות, ועל כן קירור אזור מסוים בגוף גורם להרס תאי השומן בו מבלי שתאים מסוגים אחרים – תאי שריר, תאי עור, תאי עצב וכו' – ייפגעו. בדרך זו ניתן להעלים מצבורי שומן נקודתיים בבטן, בירכיים, בזרועות ובעוד מקומות, ובעצם כמעט בכל מקום שבו המטרה שלנו היא חיטוב הגוף. יתרון נוסף הוא שהטיפול קל ולא מלווה כמעט בתופעות לוואי.

פילינג

שכבת העור החיצונית שלנו חשופה למפגעים רבים, ובפרט מושפע מכך עור הפנים. פיגמנטציה, קמטים וצלקות – כל אלה מונעים מאיתנו להיראות במיטבנו, ואחת הדרכים האפקטיביות ביותר לטפל בכך ולהחזיר לנו את המראה הקורן והמושך היא פילינג.

המקום המתאים לעבור בו פילינג הוא קליניקה לטיפולי פנים שמבססת את הטיפול על אבחון מדויק, ובהתאם ממליצה על אחד מסוגי הפילינגים השונים: חלוקה אחת של פילינג לפנים היא לפי סוג הטיפול (כימי, ביולוגי או מכני), וחלוקה חשובה אחרת היא לפי מידת ה"שיוף" של העור (קל, בינוני או עמוק). חשוב לציין כי ככל שהפילינג עמוק יותר, כך ישנן תופעות לוואי רבות יותר וההחלמה ממושכת יותר, ועל כן נדרש איזון מדויק בין הרצון להצעיר את הפנים לבין החובה להימנע מפעולות אגרסיביות מדי.

טיפול באקנה

פצעי אקנה, שמוכרים גם כחצ'קונים, הם תופעה נפוצה מאוד בגיל ההתבגרות – אין כמעט נערה שלא סובלת מהם ברמה כזו או אחרת – וגם בגילאים מבוגרים יותר עלולים להופיע על הפנים שלנו אותם פצעים מתסכלים, כשאצל נשים הסיבה העיקרית לכך היא שינויים הורמונליים.

כדאי לזכור שפצעי אקנה שלא מטופלים נכון עלולים להפוך לצלקות, כך שבאופן כללי כדאי להילחם בחיידק שנוצר בתאי עור הפנים עקב פעילות יתר של בלוטות החלב. בין הפתרונות לאקנה: תכשירים על בסיס חומצה סליצילית (שמשמשת גם לטובת פילינג), תכשירים על בסיס חומצה אזלאית (שמווסתת את פעילות בלוטות החלב) וטיפול IPL – טכנולוגיה שמבוססת על קרני אור שמייצרות אנרגיית חום חזק שמתמקדת בחיידקים ומחסלת אותם. המלצה חשובה נוספת היא תזונה שלא מעודדת את פעילות בלוטות החלב ובפרט צמצום כמות החלב מן החי ומוצריו בתפריט.