חמישי, 15 בפברואר 2018

כולן רוצות עור פנים זוהר אבל איך עושים את זה

המראה הוא כרטיס הביקור שלנו. מחקרים רבים מצביעים על כך שחזות אטרקטיבית משפיעה על ההצלחה בתחומים רבים מזוגיות ועד קריירה. טיפוח לאורך שלבי החיים מעכב הזדקנות ומשפר את מרקם העור ואת ההופעה הכללית הן אצל נשים והן אצל גברים. 

 על מנת לאבחן את העור ולבחור את תכשירי היופי הנכונים, חשוב להיוועץ עם קוסמטיקאית ולבקר אצלה קבוע לתחזוקה שוטפת של עור הפנים. חשוב גם לא להזניח את הציפורניים ולדאוג לבניית ציפורניים איכותית, הקוסמטיקאית תוכל לבצע טיפולים אינטנסיביים ועוצמתיים שאינם ניתנים לביצוע בבית וכן להמליץ על המוצרים הנכונים לפי מצב העור, עונות השנה וכדומה.
קצב החיים המהיר והעומס היומיומי עשויים למנוע מבעדנו להקדיש זמן ותשומת לב לעור, אבל ללא טיפוח – נחוש בסימני הגיל בטרם עת ונתקשה להשיג תוצאה אסתטית ואטרקטיבית. להסתתר מתחת למעטה של איפור כבד זה בהחלט לא הפתרון...

העור של הקיץ הוא לא העור של החורף


העור שלנו מושפע מגורמים שונים: תנאי מזג האוויר, למשל, משנים את הטקסטורה של העור. בחורף העור יבש במיוחד ויובש זה מחמיר במעברים התכופים בין חום לקור, חשיפה לרוחות ולאמצעי חימום מלאכותיים. בקיץ, העור לח ולכן שמנוני יותר ודורש טיפול ייעודי לעונה החמה.
כמו כן, זיהום אוויר ולחץ נפשי נותנים אותותיהם בעור ועשויים להשפיע על המראה שלו, כך שהעור ייראה עמום וחסר חיות. אורח חיים וכן הרגלי תזונה אף הם בעלי השפעה דרמטית על המראה – תזונה המבוססת על ג'אנק פוד, ריבוי של סוכרים ומזונות מתועשים עם חומרים משמרים יכולה לגרום להופעה של פצעונים וחוסר שינה כתוצאה מעבודה או לימודים יכול לבוא לידי ביטוי בשקעים מתחת לעיניים שמעיבים מאוד על ההופעה. עישון גורם נזקים רבים – יובש, קמטים ועוד.

אז עכשיו שברור לחלוטין שהעור שלנו סופג הכל ומשקף את הלחץ הפנימי כלפי חוץ – נגיע לדרכי ההתמודדות. איך שומרים על עור הפנים על אף המתח וטרדות היומיום?

סודות האבחון וההתאמה האישית


קוסמטיקאית מקצועית ומנוסה תוכל לאבחן עבורכם את סוג העור – אבחון שקריטי לתוצאות של שגרת הטיפוח. תכשירי הקוסמטיקה נבחרים על פי סוג העור – תכשירים ייעודיים לעור יבש וייחודיים לעור שומני או עור עם אקנה וכדומה. רק מישהי בעלת הידע הדרוש כמו קוסמטיקאית תדע לאבחן נכון את העור בכל תקופה, כי העור יכול להשתנות למשל כתוצאה משינויים הורמונאליים כמו הריון, לידה וגיל המעבר ועקב שינוי בתזונה, סגנון חיים ומזג האוויר.

לא על הלחות לבדה


כמו כן, במרבית המקרים מדובר בסדרת מוצרים – כלומר, ניקוי פנים בוקר וערב ואחריו מריחת קרם לחות. במקרים שונים, יינתנו להשלמה גם סרום או קרם עיניים ייעודי לאזור העיניים וכך צוואר ועוד. ישנה התייחסות גם לגיל, מוצרי אנטי אייג'ינג שמטרתם מגיל 30 ואילך לעכב קמטים. לעיתים הקוסמטיקאית תמליץ גם על מסכת פנים או פילינג, במיוחד בחורף, שתפקידו לקלף תאים מתים על מנת שהעור יתחדש.

זהירות, השמש בפנים


במדינה שטופת שמש כמו ישראל, ישנה השפעה משמעותית לשמש על העור במיוחד בגילאים מתקדמים או בחשיפה ללא השגחה. יש להשתמש גם בימי החורף בהם השמש חודרת מבעד לעננים בקרם הגנה הן בפנים והן באזורים חשופים בגוף. למשל, כפות הידיים מזדקנות בטרם עת והצוואר ולכן, יש למרוח עליהם גם קרם הגנה כדי להפחית את הנזקים הרבים להם השמש גורמת – חספוס, יובש, קמטוטים.

בנוסף לטיפול העצמאי בבית בהוראת הקוסמטיקאית, קיימים אצל אש המקצוע מגוון טיפולים כמו מיצוק העור בלייזר ושימוש בתכשירים עם חומרים פעילים שיכולים לעשות הבדל גדול ולכן, חשוב לבחור מישהי מיומנת, בעלת קליניקה נעימה, שבקיאה בתחום ויכולה להציע גם מגוון תכשירים וטיפולים מתקדמים להחייאת עור הפנים.

פורטל רחובות שלי מעמיד לרשותכם אינדקס קוסמטיקאית ברחובות שתוכלי למצוא בקלות את אשת המקצוע הכי מתאימה לך