שלישי, 5 במרץ 2019

מניקור ביו סקלפצ'ר

מניקור הוא טיפול מפנק ומרגיע לכפות הידיים ויש לו שני יתרונות בולטים: האחד, עוזר לשמור על בריאות הציפורן והעור מסביב והשני, מראה כף יד וציפורניים מטופח ויפה, אסטטי ועדין. טיפול המניקור מזמן אינו נחשב למריחת לק בלבד. נשים וגברים כאחד, מבינים את חיוניות הטיפול ונוהגים לחזור על הטיפול אחת לשלושה שבועות.

המודעות למחלות, הידבקויות והעברת מזהמים, מטרידה את מנוחתם של לקוחות רבים שמחפשים סלון מקצועי ונקי, ומגיעים לרוב על פי המלצה.
לפיכך בטרם ניגש למניקור עצמו, יש לתת את הדעת בראש ובראשונה לנושא ההגיינה:
החדר צריך להיות מאוורר ונקי מאוד. על בעלת המקצוע להופיע במראה נקי, רצוי עם חלוק לבן וידיים נקיות. עמדת העבודה נקיה ומבריקה ועל השולחן כרית הגבהה ליד ומעליה מגבת נייר נקייה.
את כלי העבודה שיצאו מעיקור (סטריליזציה) יש לעטוף במגבת נייר שתיפתח בנוכחות הלקוחה.
להגנה מקסימלית יש לרסס את ידי הלקוחה בנוזל חיטוי (אנטיפאנגל) לפני המגע הראשוני.
הגנה נוספת לבריאותך ולעור ידייך (והערכה מצד הלקוחה) תוכלי להשיג ע"י שימוש בכפפות רצוי מסוג ניטריל שאינן נמסות בשימוש עם אצטון.
הכיני קערית עם מים חמימים, כזו שאפשר להניח בתוכה את האצבעות, בתוספת שתי טיפות סבון נוזלי.
לאחר ריסוס היד בנוזל אנטי בקטריאלי הסירי את הלק עם צמר גפן ומסיר לק.

מניקור ציפורניים

בשלב ראשון מקצרים בעזרת משייף, או קוצצים את אורך הציפורן. ציפורניים קצרות ככל שניתן, נחשבת ללוק מאוד טרנדי, כפי שניתן לראות בקרב ידוענים. אין להשתמש במשייף גס. המשייף שלך צריך להיות עדין ביותר. זה יותר נוח, וזה יותר בריא לציפורניים. נסי ליצור מראה אחיד לכל הציפורניים בעזרת המשייף.
לאחר שהגעת לאורך הרצוי, טבלי את כפות הידיים במים החמימים שהכנת למשך דקה או שתיים, לריכוך העור. באמצעות דוחף עור מתחילים "להרים" את העור שמסביב הציפורן. הדחיפה היא חלק חשוב בתהליך כיוון שהעור המיותר שהתקבל מהדחיפה הוא העור שאותו גוזרים לאחר מכן. ככל שמרימים יותר טוב את העור, כך נחשף שטח הפנים של הציפורן, ויש יותר מקום ללק.
**מניקוריסטית משקיענית, מפנקת את לקוחותיה בפילינג לניקוי העור ורק לאחר מכן ממשיכה להמשך טיפול בהסרת עור יבש, בגברים למשל, יש צורך בכך בעיקר בכריות כף היד.
בשלב זה מטפלים במראה שטח הציפורן, הזנה (קונדישנר) עיצוב צורה, שיוף והברקת הציפורן, החלקתה באמצעות באפר לניקוי שאריות מהציפורניים והכנה ללק. מקצועיות ותיקון מחליקות בעזרת שיינר המאפשר מריחה מושלמת של הלק ומראה מעורר קנאה.
הסרת העור. גם מי שמגלה חשש מגזירת העור תגלה שלאחר הרמה ודחיפת העור, הגזירה הרבה יותר קלה, והכי חשוב – לעשות את זה לאט ובעדינות באמצעות הצבתית סביב הציפורן, וכמובן לא להשאיר "שוונצים" קטנים של עור בצידי הציפורניים.
על מנת שהטיפול לא יהיה פולשני או מסוכן ומזהם, יש להיזהר מגזירה מוגזמת של העור הקרני.
**בשלב זה ניתן להעניק עיסוי קל להמרצת הדם תוך החדרת לחות (קרם ידיים מזין במיוחד), התורם רבות ומוסיף למראה סופי של כף יד בעלת מראה רך.

ביו סקלפצ'ר מציעה לך את קורס מניקור השלם והמקצועי ביותר בענף הציפורניים בארץ. בביו סקלפצ'ר תמצאי את המדריכות ואת הצוות המקצועי שיכשיר אותך להיות טכנאית ביו מצויינת עם עסק משלך. 


לק
מומלץ למרוח שכבת בסיס שקופה לפני הלק הצבעוני. שכבה זו מגנה על הציפורן מפני חדירת הצבע והצהבה. מיד לאחר מכן ניתן למרוח שכבת לק ראשונה ולהמתין כ-2 דקות לפני מריחת השכבה השניה.
מומלץ מאוד להשתמש בלק איכותי, שימוש בלק זול מאכזב בתוצאותיו ומשבש תהליכי עבודה.


ייבוש


לאחר השכבה השנייה, המתיני עוד 2 דקות ומרחי שכבת סיום שקופה (top coat) – השומרת על הצבע ועל העמידות של הלק. לאחר כ-2 דקות נוספות ניתן לזרז את תהליך ייבוש הלק בעזרת תרסיס מייבש לק (QUICK DRY) המכיל ויטמין E ומעניק הזנה מלאה לעור הקרני.

רוצה ללמוד קורס בניית ציפורניים?
רוצה להצטרף למשפחת ביו סקלפצ'ר?

צרי עמנו קשר>